Úvod > Naše akce > ÚNOR U SLUNÍČEK

ÚNOR U SLUNÍČEK

Tento měsíc byl ve znamení objevování a seznamování nejen se zimními sporty, Masopustem a řemesly, ale i zdravím a naším lidským tělem.

S tématem "Zimní sporty" jsme si zalyžovali, zabobovali i se koulovali.

Oslava Masopustu přinesla do naší třídy smích a velkou zábavu s přípravami. Proběhl průvod nejen naším městem, ale i naší třídou. Sešlo se mnoho masek, povídali jsme si o tradicích, zasoutěžili si a řádně zatancovali.

Navštívilo nás opět divadlo Vysmáto s pohádkou "O červené Karkulce"

Velmi zajímavé bylo téma Řemesla, kde se děti seznámily nejen s profesí kominíka, hasiče, ale i s kuchařem nebo kadeřníkem. Děti tak měly možnost nahlédnout do světa dospělých a vyzkoušet co dělá máma, táta nebo ostatní členové rodiny. Společně jsme si upekli slané pečivo a zahráli si na kadeřníky i s mytím, foukáním a stříháním vlasů. Za odvedenou práci si navzájem i zaplatili a tak měly možnost pochopit, kde se berou peníze na oblečení, sladkosti i hračky.

Téma Ve zdravém těle zdravý duch bylo ovšem vrcholem na našem pomyslném ledovci. Děti měly možnost se seznámit s výstrojí záchranáře, doktora, sestřičky. Vše je natolik zaujalo, že ve třídě to vypadalo jako v nemocnici při operaci. Touto nádhernou interaktivní aktivitou jsme uzavřeli měsíc únor a nemůžeme se dočkat na krásný jarní měsíc březen.