Úvod > Třídy > Ježečci

Ježečcitrida-jezci-min.png

E-mail: jezci.roztoky@seznam.cz

Učitelky: Bc. Marie Hedlová, Natálie Švandrlíková

Třída Ježků se nachází v budově MŠ Spěšného na adrese Spěšného 288, 252 63 Roztoky.

Třída Ježků má celkovou kapacitu 17 dětí a jsou zde umístěny děti ve věku od 4-7 let, jedná se o smíšené oddělení. O děti se starají paní učitelky Marie Hedlová a Natálie Švandrlíková.

O úklid této třídy se stará paní školnice Šárka Malá.

Školní budova má 2 třídy – třídu Ježků a třídu Motýlků. Jednotlivá oddělení mají potřebná vybavení, která plně slouží k bezpečnému pobytu dětí (třída, herna, umývárna, WC), metodické kabinety, 2 společné šatny a kuchyňku na vydávání jídla.

V budově je dále v prvním patře umístěna ředitelna, keramická dílna a sociální zázemí personálu MŠ. Školní zahrada u MŠ Spěšného je vybavena víceúčelovými hracími prvky, které slouží k rozvoji fyzické zdatnosti, sportovních dovedností a relaxaci. Na zahradě se nachází také vyhřívaný bazén.

Děti jsou vzdělávány podle školního vzdělávacího programu MŠ „Krok za krokem celým rokem“, který byl zpracován tak, aby vycházel z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání, a aby splňoval hlavní požadavky, podmínky a pravidla institucionálního vzdělávání dětí předškolního věku.

Organizace dne ve třídě Ježků

Třída je otevřena od 7:00 do 17:00. Rodičům je umožněno přivádět děti do 8:00. Třída Ježečků je třída s celodenním provozem.

7:00  – 9:45 činnosti s učitelkou – hry dle volby dětí, rozcvička, dopolední svačina, pohybové aktivity, výchovně vzdělávací činnosti
9:45 – 11:45 pobyt venku – vycházky do okolí, pobyt na školní zahradě
11:45 – 12:15 oběd