Úvod > Naše akce > Leden u Kaštánků

Leden u Kaštánků

Začátek ledna se již tradičně nesl v duchu ,,Tří králů". S dětmi jsme vyrobily královské koruny a vyšly jsme na Tří královskou obchůzku po městě. Navštívily jsme ZŠ Zdenky Braunerové, pekárnu i úřad města Roztoky. Následujících 14 dní jsme se věnovaly tématu ,,Zimní stopování". Děti získaly nové dovednosti a znalosti ze života zvířatek z lese v zimním období. V rámci tohoto tématu k nám do školky přijeli Naše lesy - Chuchle s interaktivním programem pro děti. Děti tento program o životě zvířat velmi bavil a nadšeně plnily všechny činnosti s ním spojené. Dále nás čekal ,,Masopustní týden". Ve středu proběhl kloboukový den, ve čtvrtek pyžamový den a v pátek proužkatý či puntíkatý den. Vyrobily jsme masopustní koláče a jitrnice. Na konec tématu jsme si ve třídě zazpívaly písničku Masopustní průvod a zahrály na Orffovy nástroje. Ke konci ledna k nám přijel pan Jan Hrubec s divadélkem. Poslední téma v lednu bylo ,,Zimní oblečení". Děti mají toto téma moc rády. Všechny činnosti dělaly s nadšením. Nadále pokračujeme s předškolní přípravou, atletikou i logopedickou prevencí. Začátkem února nás čeká zimní školka v přírodě, na kterou se děti už moc těší.