Úvod > Naše akce > Březen u Berušek

Březen u Berušek

V březnu si Berušky naplno užívaly první teplé dny, ale také se toho plno naučily a tvořily.

První půlka měsíce byla věnována tématu Z pohádky do pohádky. Konkrétně pohádkám O červené Karkulce, Perníkové chaloupce a pohádce O třech prasátkách. Děti si také přinesly do školky svou oblíbenou knížku.

Paní učitelky pro děti připravily loutkové divadlo (O červené Karkulce, Perníková chaloupka), děti si pohádky také vyzkoušely zahrát a po té nás navštívilo divadélko Vysmáto s pohádkou O hledání ztraceného jara.

Po té následovalo téma Voláme tě, sluníčko. Povídaly jsme si o konci zimy, o změně počasí a oblékání, vynesli jsme Moranu, poznávali jarní kytičky a zasadily velikonoční osení. Tento týden jsme také opět navštívily místní husův sbor, kde jsme si s paní farářkou povídali o příchodu jara a Velikonocích.

Měsíc jsme ukončili tématem Velikonoce. Povídali jsme si o Velikonocích a jejich tradicích, děti tvořily, staraly o svá osení a hledaly velikonoční poklad.

Navštívily jsme také místní městskou knihovnu, kde jsme si povídaly o knížkách, které si děti poté mohly prohlížet.