Úvod > Naše akce > Březen u Kaštánků

Březen u Kaštánků

Na začátku března nás navštívil kuchař Michal. Pro děti měl připravený interaktivní program -  pečení banánových muffinů. Následovalo téma ,,Třídilka", hlavním cílem tohoto tématu bylo seznámení dětí s ekologickou výchovou. Děti si vyzkoušely třídění odpadu a zaměřily jsme se na čistou planetu. Další téma se týkalo knížek a všech informací spojené s tímto tématem ,, S knížkami se kamarádím". V rámci tématu jsme navštivili místní Městskou knihovnu. Děti si vyrobily záložky a zjistily kdo je autor a ilustrátor. Spolu s Ježky a Motýli jsme vynesly Morenu a tím se rozkloučily se zimním obdobím. Čekala nás návštěva bilingvní třídy Základní školy Zdenky Braunerové - Cihelny. Dětem se ve škole moc líbilo a nebály se spolupracovat s paní učitelkou. Jedno z větších témat byly Svátky jara - Velikonoce. Pro děti bylo připraveno dostatek činností, které se týkaly právě Velikonoc - barvení vajec, zajíčci, osení, další techniky zdobení, sázení řeřichy. Na zahradě MŠ poschovával velikonoční zajíček nadílku pro děti. Poslední z témat byl ,,Barevný týden". Děti si každý den vyrobily jinou jarní kytičku a zároveň mohly být oblečeny do barvy dne. Nadále pokračovala atletická příprava a přijelo za námi i divadlo Vysmáto s pohádkou - O hledání ztraceného jara. V březnu také proběhla ISOPHI - diagnostika předškoláků. Následně proběhly konzultace s rodiči před zápisem na ZŠ.